Moje dítě nezlobí, je nemocné

Žádný rodič si nechce připustit možnost, že by jeho dítě mělo být nějakým negativním způsobem odlišné od těch ostatních. O to větším šokem je zjištění, pokud k něčemu takovému skutečně došlo. Některé odchylky se ale dají s velkou dávkou oboustranné trpělivosti a dostatkem informací docela dobře zvládnout. A pokud bychom k tomu připočetli i pochopení a podporu okolí, pak už by neměl nastat větší problém.

  • Jestliže se vám narodí dítě, které bude trvale upoutáno na invalidní vozík, pak jistě okolí hned pozná, kde příroda udělala chybu a vše budou chápat.
  • Jak ale vysvětlit lidem ve svém okolí, že to moje dítě záměrně nezlobí a já nejsem neschopný rodič, který ho neumí zvládnout?
  • Že je prostě nemocné.

dítě s kostkami

Pomalu se už mezi laickou veřejnost dostávají informace o chování dětí, které trpí autismem. Jen málo jich ale ví, že existují další změny v mozku, které mohou vyvolávat další nežádoucí projevy. Jednou takovou nemocí je Aspergerův syndrom. A právě tady jsou velké nedostatky, protože lidé u nemoci, která se právě nazývá aspergerův syndrom příznaky neznají.

První projevy přicházejí brzy

Vnímaví rodiče poznají už v útlém dětství, že jejich dítě není jako ty ostatní. Nebo mají alespoň nějaké pochybnosti. Prvním projevem může být to, že se jejich potomek straní ostatních dětí. Dokonce toto chování může působit dojmem, že se jich dítě přímo bojí.

poruchy učení

Problémem je i osvojování základních sociálních pravidel a zvládnutí jemnější motoriky. Jejich inteligence ale rozhodně není snížena. V některých případech je tomu právě naopak. Dokáží se ale většinou soustředit pouze na jedno téma svého zájmu nebo jeden druh věcí. O tom dokáží hovořit neskutečně dlouhou dobu. Některé děti upozorní na svou odlišnost také tím, že neustále pozorují lidi ve svém okolí a pak reprodukují jejich rozhovory s překvapující přesností.