Důležité aminokyseliny

Pro správné fungování naší tělesné schránky je důležité zásobovat ji vším, co k tomu bude potřebovat. Jestliže jí některá látka bude chybět, určitě nám to dá dříve či později najevo. Jednou z takových látek, které jsou pro náš organismus nezbytné, jsou aminokyseliny. Jestliže zjistíte, že máte nedostatek, pak není problém nahradit je některým vhodným doplňkem stravy.

pilulky

§ Nedostatek by totiž mohl způsobit
– vysoký krevní tlak
– aterosklerózu
– nemoci tepen
– ztrátu pružnosti cév
– špatnou funkci žil.

Látkou, kterou naše tělo bezpodmínečně vyžaduje, je ARGININ. Živočišná říše, do níž spadáme i my, potřebuje tuto látku ke stavbě většiny tkání a hormonů https://www.zena.cz/zdravi/hormony-meni-se-muzi-v-zeny/r~i:article:703016/genetického kódu. Z toho je patrné, že je pro nás opravdu nezbytná. Velký význam má i při doléčování po úrazech nebo u rekonvalescence při pooperačních stavech. Pokud bychom arginin hledali pouze v běžné stravě, pak bychom ho našli v drůbežím, rybím a červeném mase. Nachází se i v mléčných výrobcích.

biologie

Nečekejte na následky nedostatku

Současný farmaceutický průmysl je na takové výši, že dovede vyrobit náhradu v podstatě každého minerálu nebo vitamínu, které naše tělo ke své činnosti potřebuje. Jako doplněk stravy můžete používat i zmíněný arginin, který se prodává ve formě tobolek. Takto vyrobený má stejnou účinnost jako ten, který byste do těla dostali přirozenou formou. Budete mít tak jistotu, že jste udělali pro své zdraví a celkovou odolnost co nejvíce. Tobolky l-arginin posílí váš imunitní systém pomohou snížit vysoký krevní tlak, který je velice nebezpečný, protože může s sebou přinést závažné zdravotní potíže. Kromě toho urychluje hojení ran, podporuje průtok krve a chrání jeden z nejdůležitějších orgánů – srdce. Také ochraňuje cévy a žíly. A dobrá zpráva je i to, že je dokázán jeho pozitivní vliv na svaly a celkově prospívá celé tělesné soustavě.